Mauritius - západ ostrova

V této oblasti jsou poměrně dobré podmínky pro potápění, je tu mírný proud a dobrá viditelnost, jsou zde vhodné i noční ponory.

Na Mauritiju můžete obdivovat nejen krásu místních pláží a šumivého modrého oceánu, ale můžete navštívit některé z oblíbených turistických míst a to např.:

MEDINE SUGAR FACTORY - cukrovar v Medine

Medine se nachází na západě ostrova Mauritius, dlouhá léta je zde cukrovar i lihovar, ve kterém se vyrábí rum.

TAMARIN

Hlavní atrakcí Tamarinu je jeho příboj. Je to surfařský ráj.

SOLNÉ RYBNÍKY

Maurituius je slavný pro jeho výrobu cukru, ale u města Tamarin se vyrábí i sůl v celkém velkém množství. Téměř veškerá výroba soli na Mauritiju se koná u Tamarinu, protože je to oblast nejteplejší a nejsušší z celého ostrova. Mořská voda je čerpána do velké nádrže z kamenů a voda se nechá na slunci odpařit.

CASELA BIRD PARK - Ptačí park

V ptačím parku Casela můžete vidět přes 150 druhů ptáků. Chovají zde i velmi vzácného ptáka - holuba růžového. V Casela parku chovají i želvy, tygri, opice i jeleny.

TAMARIN FALLS - Tamarinské vodopády

Jedno z nejhezčích a nejklidnějších míst na Mauritiju. Úžasné příroda, ale náročný terén. Z bezpečnostních důvodů se doporučuje turistům najmout si průvodce.

CHAMAREL FALLS a the COLORED EARTHS - Chamarelské vodopády a 7barevná země

Vodopády u vesnice Chamarel (vysoké 100 m) jsou na jihozápadním pobřeží ostrova. Dalším zázrakem je 7barevná země (zelená, fialová, modrá, červená, žlutá, okrová a hnědá), která vznikla zvětráváním sopečných hornin.

ILE AUX BÉNITIERS - ostrov Bénitiers

Je asi 500 m od pbřeží v La Gaulette na jihozápadě Mauritija. Je to korálový ostrov na severním cípu ostrova, žije zde malá kolonie mořských stěhovavých ptáků.

LA ROHE BÉNITIERS - skála

Krásný přírodní úkaz je také známý jako Diamond, leží nedaleko ostrůvku Beénitier. Vypadá jako talíř korálů.

BLACK GEORGES NATIONALITY PARK - národní park

Atraktivní místo pro všechny milovníky přírody, park se rozkládá na 6754 ha. Jsou zde vzácné druhy rostlin i zvířat, z nichž mnozí žijí jen na Mauritiju. Nejvhodnější doba k návštěvě parku je v období květu a to je od září do ledna.

MARTELLO TOWER - Martelská věž

Nachází se na La Preneuse v Riviere Noire a skládá se ze 4 místností (podzemí, přízemí-sloužilo pro ukládání potravin a střelného prachu, 1. patro - vojenský personál a pod otevřenou střechou byl kanon). Původně bylo na Maurituju pět takových věží. Postavili je Britové pro pobřežní obranu v případě invaze Francouzů. Francouzům se nelíbilo, že Britové chtěli zrušit otroctví. Poslední zachola věž byla v roce 1999 přeměněna na muzeum a je připomínkou konce otroctví na ostrově.

Komplexní řešení pro výrobu a servis internetových stránek cestovani-a-cestovni-ruch Seznam stránek Alfa Elchron TOPlist český katalog, katalog, katalog stránek, katalog firem, obchodů, iLinker.cz Katalog web stránek Webatlas.cz
Český katalog stránek cestovani-a-doprava Citysearch.cz Exploze katalog Katalog www stránek Zóna.cz - katalog stránek Odkazy na web Katalog firem - Hledej Rink.cz
seo katalog webových stránek Katalog www stránek
Jehla.net Web-Recenze.cz Dovolená Mauritius 123www.biz Katalog webů Katalog stránek CZSURF.CZ Saspark.eu - katalog Pure:katalog - ručně tříděný katalog odkazů Moderní katalog odkazů
přidat odkaz katalog stránek Začátek.cz