Zájezdy na Mauritius

Nejkrásnější pláže a přírodní atrakce najdete na jihozápadním cípu ostrova, zatímco živější oblast se zábavou se nachází na severozápadě. Východní pobřeží je více návětrné, naopak západní pobřeží je klidnější a zažijete zde jedinečné západy slunce na horizontu. Podívejte se na sekci mapa Mauritius, kde jsou jednotlivé oblasti vyznačeny bledě morou barvou.

Nabídka zájezdů z více jak 200 cestovních kanceláří:

GRAND BAIE

Největší turistická oblast s mnoha hotely, restauracemi, obchůdky,... leží na severu ostrova. Dříve to byla jen rybářská vesnice a dnes díky turismu zde jsou i velká nákupní centra Sunset Boulevard a Super U Richmond Hill. V oblasti sídlí např. společnost zabývající se prohlídkou podmořské říše, Captain Nemo’s undersea walk. Stačí si jen nasadit speciální potápěčskou helmu, do které Vám z lodě vhánějí vzduch a můžete se procházet po mořském dně a kochat se nádherou podmořského světa. Mnoho turistů využívá možnost plavby katamarány okolo maritijského pobřeží nebo na některý z blízských ostrůvků Coin de Mire (Střelci na mince), Ile Plat (ostrov Flat), Ile Ronde (Kulatý ostrov). Grand Baie je výchozí bod pro výlety helikoptérou.

TROU AUX BICHES

Turistická oblast na západním pobřeží s krásnými písčitými plážemi, v oblasti lze navštívit např. akvárium, adresu naleznete na http://www.mauritiusaquarium.com . Díky mělké vodě tu jsou výborné podmínky pro šnorchlování.

GRAND RIVIERE

Turistická oblast leží na východním pobřeží ostrova. Velkým lákadlem je návštěva ostrova Ile aux Cerfs. Je to ostrůvek v laguně Trou D´eau Douce, který vlastní skupina hotelů, ale přístup je povolen všem návštěvníkům. Funguje zde kyvadlová lodní doprava za poplatek. Na ostrůvku je několik restaurací, obchodů a golfové hřiště. Na ostrůvku můžete strávit krásný den na pláži.

BELLE MARE

Středisko leží na východním pobřeží ostrova. Belle Mare nabízí dlouhé bílé písečné pláže. Jsou zde spíše luxusní hotely. V Belle Mare je aquapark s mnoha atrakcemi.

BLUE BAY

Jedno z nejlepších míst na koupání, naleznete na jihovýchodním pobřeží nedaleko Mahebourgu. Najdete zde krásnou pláž s bílým pískem a krásně čisté moře. Je tu možnost provozovat veškeré vodní sporty např. šnorchlování nebo plachtění na jachtě. V tamních zimních měsících (červenec, srpen), tu může být dosti větrno. V Mahebourgu stojí mnoho historických budov, za návštěvu určitě stojí Národní historické muzeum v třípodlažní budově nabízející expozice jako např. obrazy, meče, zbraně, dělové koule, mapy. Za zhlédnutí stojí určitě i katedrála Notre Dame d´Anges. Mahebourg není jen městečko s památkami, ale je to město také moderní. Má dokonce i kasino, je tu dosti restaurací i několik dobrých hotelů. Každé pondělí se na nábřeží a v přílehlých ulicích koná bleší trh.

LE MORNE

Nejzápadnějším místem ostrova je poloostrov Le Morne. Pláže na jihozápadě ostrova působí klidnějším dojmem než pláže na severu Mauritija. Nejvyšší horou poloostrova je Le Morne Brabant, která je 556m vysoká , k níž se váže mnoho pověstí o otrocích. Pro příznivce golfu je v oblasti golfové hřiště, které se rozprostírá mezi horou Le Morne a oceánem.

FLIC EN FLAC

Menší turistická oblast na západě ostrova s krásnými plážemi a rozmanitou přírodou, která leží necelých 40 km od hlavního města Port Louis, nabízí mnoho příležitostí k aktivnímu odpočinku. Určitě stojí za to jet se podívat na Tamarinské vodopády a ptačí park Calesu. Všudypřítomné tu jsou malé jehličnaté stromky-přesličníky, které se jmenují filaos a slouží jako slunečníky.

GRAND GAUBE

Středisko leží na severovýchodním pobřeží strova. Můžete si zde vychutnat pobyt na jemně písečných pláží a koupání se v křišťálově čistém oceánu. Z Grand Gaube je výhled a ostrov Coin de Mire (Střelci na mince), Ile Plat (ostrov Flat), Ile Ronde (Kulatý ostrov). Grand Gaube je nedaleko střediska Grand Baie, je to asi 15 minut jízdy autem.

Komplexní řešení pro výrobu a servis internetových stránek cestovani-a-cestovni-ruch Seznam stránek Alfa Elchron TOPlist český katalog, katalog, katalog stránek, katalog firem, obchodů, iLinker.cz Katalog web stránek Webatlas.cz
Český katalog stránek cestovani-a-doprava Citysearch.cz Exploze katalog Katalog www stránek Zóna.cz - katalog stránek Odkazy na web Katalog firem - Hledej Rink.cz
seo katalog webových stránek Katalog www stránek
Jehla.net Web-Recenze.cz Dovolená Mauritius 123www.biz Katalog webů Katalog stránek CZSURF.CZ Saspark.eu - katalog Pure:katalog - ručně tříděný katalog odkazů Moderní katalog odkazů
přidat odkaz katalog stránek Začátek.cz