Mauritius - sever ostrova

Mírný proud na severním pobřeží umožňuje dobrou viditelnost při potápění, podnikají se tu i noční ponory. Teplota vody je příjemných 26-30 stupňů Celsia v létě (říjen až duben) a 19-22 stupňů Celsia v zimě (květen až září). Vraky lodí jsou domovem řady tropických ryb. Poměrně často lze vidět murény, želvy, žraloky.

Na Mauritiju můžete obdivovat nejen krásu místních pláží a šumivého modrého oceánu, ale můžete navštívit některé z oblíbených turistických míst a to např.:

NOTRE-DAME AUXILATRICE

Hojně navštěvovaná památka - dřevěná kaple se sytě červenou střechou a bílými stěnami - se nachází necelých 5 kilometrů severovýchodně od Grand Baie na nejsevernějším cípu ostrova Cap Malheureux. Život ve vesnici začíná díky rybářův už ve 4 ráno. Z Malheureux je krásný výhled na ostrůvky Coin de Mire (Střelci na mince), Ile Plat (ostrov Flat), Ile Ronde (Kulatý ostrov). Výlet si také můžete udělat na celkem malý ostrůvek Ilot Gabriel, který je vzdálen od Mauritija asi 20 km. Bude to krásný zážitek jak pro dospělé tak pro děti. Hlavním lákadlem pro potápěče je možnost zahlédnout žraloky, zejména v období od listopadu do dubna.

PAMPLEMOUSSES - botanické zahrady a arboreta

Oficiální název je Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanical Gardens. Nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli je oblíbenou turistickou atrakcí a leží v blízkosi Port Louis. Zahrada je nejznámějí pro své obří lekníny.

L´AVENTURE DU SUCRE - muzeum cukru

Budete-li na procházce v Pamplemousses botanické zahradě, určitě navštivte muzeum cukru. Snadno dojdete ze zahrady pěšky. Je to skutečná budova cukrovaru z roku 1797, který fungoval do roku 1999.

COIN DE MIRE - ostrov Střelci na mince

Nachází se 8 km severně od Mauritija, na 65 hektarovém ostrůvku se stále daří udržet primární vegetaci.

ILE PLAT - ostrov Flat

Patří mezi největší ostrůvky, leží na sever od Mauritija, na rozloze 253 ha je bohatá flóra. Na jihozápadě ostrůvku je starý maják.

ILE GABRIEL - ostrov Gabriel

Výlet si také můžete udělat na celkem malý ostrůvek Ilot Gabriel, který je vzdálen od Mauritija asi 20 km. Bude to krásný zážitek jak pro dospělé tak pro děti. Hlavním lákadlem pro potápěče je možnost zahlédnout žraloky, zejména v období od listopadu do dubna.

ILE RONDE - Kulatý ostrov

Nachází se 22 km severovýchodně od Mauritija.

PORT LOUIS

Hlavní město Port Louis, kde žije 150 000 obyvatel, je zároveň největším přístavem na ostrově, nachází se na severozápadě ostrova. Město je obklopeno pohořím Port Louis Moka Range. Město má asi 150 tisíc obyvatel. V Port Louis navštivte China Town, Government house, Place d´Armes, tržiště Port Louis, Blue Penny Muzeum, Le Caudan Waterfront, ... Ve městě jsou všechna velvyslanctví a konzuláty různých zemí. V historickém centru je k vidění celá řada historických památek, například Theatre of Port Louis, divadlo bylo postaveno koncem 19. století. Nedaleko centra města se nachází nejstarší dostihová dráha jižní polokoule a druhá na světě – Cham De Mars. Dostihy jsou u místních obyvatel velmi populární, každou sobotu dostihy navštíví přes 30 000 lidí. V centru Port Louis je Muzeum DODO, ve kterém jsou vystaveny staré kresby a kostry legendárního ptáka. Port Louis v minulosti přilákal různé umělce a spisovatelé, mezi nejproslulejší z nich patří např. Bernardin de Saint Pierre, Mark Twain a Charles Baudelaire.

LE CAUDAN WATERFRONT v Port Louis

Obchodní a zábavní centrum se zhruba 170 obchody nabízí obrovskou škálu produktů. V Le caudan Waterfront si můžete také dát skleničku v restauraci, sledovat nejnovější film, poslouchat hudbu nebo zkusit štěstí v místním kasinu, do kterého se dostanete vchodem, který vypadá jak pirátská loď. Le Caudan sdružuje sedm budov. Le Caudan je v centru Port Louis a snadno dostupné pěšky nebo i autem. Více mrkněte na www.

NATURAL HISTORY MUSEUM v Port Louis

V nejstarším muzeu na Mauritiju, v centru Port Louis je vystaven zajímavý exponát a to skelet doda. Muzeum vlastní unikátní sbírku exponátů vzácných živočichů a rostlin Mauritija a okolních ostrůvků.

BLUE PENNY MUSEUM v Port Louis

Muzeum vystavuje nejen vzácného Mauritia "POŠTA", ale také staré námořní mapy, obrazy, sochy, razítka, rytiny. A jaký je přípěh nejslavnější známky světa? Mauritius vděčí za svoji slávu zbrklému rytci Josephu Osmondu Barnardu. Měl vyrobit razítko na známky pro dopisy na maškarní ples v Port Louis. Pro tento účel bylo vyrobeno 500 oranžových a 500 modrých známek. Ale ty měly jednu vadu, místo obvyklého "post paid" bylo natištěno "post office". Známky byly rozeslány po celém světě, většina z nich skončila v koši, pouze 12 modrých a 14 oranžových se zachovano. Známky mají ohromnou cenu.

PORT LOUIS CENTRAL MARKET

Rušný trh nabízí různé zboží k prodeji, např. ovoce, bylinky, koření, ...

DOMAINE LES PAILLES

Leží asi 10 min autem od hlavního města Port Louis na úpatí Moka Range a je jedna z nejznámějších destinací na Maurituju. V kouzelném prostředí rozprostírajícím se v přírodním parku o velikostí více jak 3000 akrů, můžete objevovat staré způsoby života, projet se v kočáře s koňmi, děti se projedou na ponících a můžete shlédnout továrnu na zpracování cukru a na destilaci rumu, nebo navštívit park Land Rover, kde na ploše 1500 ha žijí jeleni, opice a vzácní ptáci. Oběd či večeři si můžete dát v restauraci ať už v čínské, indické nebo italské.

BLUE SAFARI SUBMARINES

Využijte možnosti úžasného zážitku v ponorce, ponor trvá hodinu v hloubce 35 až 40 m, lze podniknout i noční ponor. Více na www.blue-safari.com.

PERE LAVAL´S SHRINE - Svatyně Pera Lavala

Tento katolický kněz pocházel z Normandie, Francie, na Mauritius přišel v roce 1841, byl velmi oblíbený, snažil se o vzdělání mladých a kreolských dětí. Nachází se asi 10 min jízdy autem z centra Port Louis ve Ste Croix. Papež Jan Pavel II. ho prohlásil za svatého. Dne 9. září (výročí úmrtí kněze) se na Mauritiju slaví křesťanský svátek.

Komplexní řešení pro výrobu a servis internetových stránek cestovani-a-cestovni-ruch Seznam stránek Alfa Elchron TOPlist český katalog, katalog, katalog stránek, katalog firem, obchodů, iLinker.cz Katalog web stránek Webatlas.cz
Český katalog stránek cestovani-a-doprava Citysearch.cz Exploze katalog Katalog www stránek Zóna.cz - katalog stránek Odkazy na web Katalog firem - Hledej Rink.cz
seo katalog webových stránek Katalog www stránek
Jehla.net Web-Recenze.cz Dovolená Mauritius 123www.biz Katalog webů Katalog stránek CZSURF.CZ Saspark.eu - katalog Pure:katalog - ručně tříděný katalog odkazů Moderní katalog odkazů
přidat odkaz katalog stránek Začátek.cz