Mauritius - jih ostrova

Od Mahebourgu do Blue Bay jsou velmi zajímavé potápěčské lokality. Vlny vytvořily jeskyně, kaňony, štěrbiny a tunely. Bohužel potápění v této oblasti je velmi závislé na počasí a ponory jsou často omezeny kvůli silnému větru a rozbouřenému moři.

Na Mauritiju můžete obdivovat nejen krásu místních pláží a šumivého modrého oceánu, ale můžete navštívit některé z oblíbených turistických míst a to např.:

RAULT BISCUIT FACTORY - továrna na sušenky

Cookies se dle tajného tradičního receptu dělají dodnes. Můžete navštívit továrnu na severním okraji Mahebourgu. Krátká prohlídková trasa končí ochutnáním sušenky s čajem.

ILE AUX AIGRETTES

Je ostrov o velikosti 27 hektarů asi 800m od města Mahebourg. Ostrov je přírodní rezervace. Na celém Mauritiju se už od prvních osadníků kácely stromy a lovili zvířata bez pomyšlení na příští generace. Dnes je malý ostrov Ile aux Aigrettes v rukou místní nadace. Nejhorší úhyn původních živočichů a planě rostoucích rostlin na ostrově byl, když byl používán jako vojenská základna v období 2. světové války. Po válce zde byly pastviny pro dobytek a kozy. V roce 1986 však organizace Mauricia Wildlife Foundation zahájila obnovu ostrova. V roce 1991 zde ze zajetí vypustily mauritijského holuba růžového, který je už dlouho dobu na pokraji vyhynutí. Na ostrově také žije volně v přírodě 18 želv obrovských. Ile aux Aigrettes je poslední oblast, kde žil již vyhynulý dodo.

BOIS CHERI TEA ESTATE - továrna na čaj v Bois Cheri

Tato továrna na čaj se nachází v malé vesničce Bois Cheri a je otevřena pro návštěvníky. Tento čaj je na Mauritiju velmi populární, ikdyž se říká, že se pěstuje v malé nadmořské výšce, tak že prý nechutná tak jak by správně měl. Čaj na Mauritiju se často míchá s vanilkovou příchutí nebo se pije s mlékem.

LE VALLEE DES COULEURS - přírodní park

Přírodní park je jednou z nejoblíbenějších turistickou atrakcí. Nachází se v Cluny v okresu Grand Port. Park je domovem různých druhů flóry a fauny. Např. anturium, jeleni a opice. Mrkněte na www.lavalleedescouleurs.com.

GRAND BASSIN - Svaté jezero

Přírodní jezero je místem uctívání pro hinduisty na Mauritiju.

LA VANILLE CROCODILE PARK:

Na jihu se nachází farma nilských krokodýlů dovezených z Madagaskaru. Park byl založen v roce 1985 a jmenuje se La Vanille, protože je postaven na místě staré vanilkové farmy. Zakladatel australský zoolog Owen Griffiths, se na Mauritius přiženil a splnil si sen chovat krokodýly. Dovezl čtyři samičky a jednoho samečka z Madagaskaru, nyní jich v parku chovají více jak 1500. V parku chovají i například opice, jeleny, obří želvy, netopýry, divoká prasata. Je tu také možnost vzhlédnout obrovskou sbírku motýlů a hmyzu. Děti se mohou projet na oslíkovi a nejmenší dětičky se můžou vyfotit, jak sedí na obří želvě.

ROCHESTER FALLS - Rochesterské vodopády

Jsou v jižní části ostrova mezi městem St. Félix a Soulliac. Rochesterské vodopády jsou nejširší na Mauritiju. Vodopád je obklopen poli cukrové třtiny a banánovými plantážemi. U vodopádů neuslyšíte jiné zvuky než valící se vodu.

Komplexní řešení pro výrobu a servis internetových stránek cestovani-a-cestovni-ruch Seznam stránek Alfa Elchron TOPlist český katalog, katalog, katalog stránek, katalog firem, obchodů, iLinker.cz Katalog web stránek Webatlas.cz
Český katalog stránek cestovani-a-doprava Citysearch.cz Exploze katalog Katalog www stránek Zóna.cz - katalog stránek Odkazy na web Katalog firem - Hledej Rink.cz
seo katalog webových stránek Katalog www stránek
Jehla.net Web-Recenze.cz Dovolená Mauritius 123www.biz Katalog webů Katalog stránek CZSURF.CZ Saspark.eu - katalog Pure:katalog - ručně tříděný katalog odkazů Moderní katalog odkazů
přidat odkaz katalog stránek Začátek.cz