Mauritius - centrum ostrova

Na Mauritiju můžete obdivovat nejen krásu místních pláží a šumivého modrého oceánu, můžete navštívit některé z oblíbených turistických míst a to např.:

FLOREAL SQUARE TEXTILE MUSEUM - muzeum textilu

Textilní muzeum na Floreal náměstí ilustruje jednotlivé kroky tvorby oděvů. Textilní průmysl je důležité odvětví na Mauritiju. Na náměstí jsou také butiky, dvanáct duty free obchodů a restaurace.

PHOENIX BREWERY - pivovar Phoenix

Největší pivovar na Mauritiju byl založen 1963 a bohužel není zpřístupněn veřejnosti. Nejoblíbenější je "zlatý ležák", který se prodává buď v 650ml nebo 330ml lahvích. Kromě piva firma vyrábí také jiné alkoholické i nealkoholické nápoje. Více na http://phoenixbeveragesgroup.com.

MAURITIUS GLASS GALLERY - galerie skla

Vedle pivovaru Phoenix můžete navštívit dílnu s tradiční výrobou skla a galerii, můžete zde nakoupit suvenýry vyrobené z recyklovaného skla.

CUREPIPE

Město se nachází v okrese Plaines Wilhems na centrální náhorní plošině Mauritija. Je to město s možností nákupu ve duty free obchodech, je tu velký výběr modelů lodí, suvenýrů, indického oblečení-v India Palace a mnohem víc. Ve městě je i kasino v evropském stylu.

CUREPIPE BOTANICAL GARDENS - Curepipe Botanická zahrada

Je druhou největší botanickou zahradou na Mauritiju, je tu k vidění unikátní exemplář vzácného palmového stromu Hyophorbe amaricaulis.

TROU AUX CERFS

Nachází se v Curepipe v okrese Plaines Wilhems. Je to vyhaslá sopka, z které je vynikající výhled na ostrov.

EUREKA

Je zachovalý kreolský dům postavený v roce 1830 v nádherné zahradě, která je obklopena vodopády Moka River a Moka Range v centru ostrova. V domě můžete vidět sbírky starožitného nábytku, staré fotografie, porcelán, koberce,... Na verandě, s výhledem do krásné zahrady, si můžete dát specialitu místní kuchyně.

Komplexní řešení pro výrobu a servis internetových stránek cestovani-a-cestovni-ruch Seznam stránek Alfa Elchron TOPlist český katalog, katalog, katalog stránek, katalog firem, obchodů, iLinker.cz Katalog web stránek Webatlas.cz
Český katalog stránek cestovani-a-doprava Citysearch.cz Exploze katalog Katalog www stránek Zóna.cz - katalog stránek Odkazy na web Katalog firem - Hledej Rink.cz
seo katalog webových stránek Katalog www stránek
Jehla.net Web-Recenze.cz Dovolená Mauritius 123www.biz Katalog webů Katalog stránek CZSURF.CZ Saspark.eu - katalog Pure:katalog - ručně tříděný katalog odkazů Moderní katalog odkazů
přidat odkaz katalog stránek Začátek.cz